Prejsť na menu | Prejsť na obsah
UPOZORNENIE: Nachádzate sa na webovom archíve GJK, ktorý od augusta 2020 neaktualizujeme. Aktuálny web nájdete na www.gjk.sk »Vojtech Kolenčík

Narodil sa 17.7.1955 v Nitre. Strednú školu umelecku-priemyselnú ukončil v roku 1974 v Bratislave /prof.R.Fila/. V rokoch 1974-80 študoval na VŠVU v Bratislave v ateliéri grafiky, kresby a ilustrácie u prof. A. Brunovského. V súčasnosti pôsobí ako docent na VŠVU v Bratislave. 
V poslednom dvadsaťročí sa Vojtech Kolenčík vo svojej tvorbe sústreďuje na problém farby, ktorá sa stala základom jeho výtvarného vyjadrenia. V tvorivom procese rád využíva istý druh náhody, automatizmu a akčných postupov. V posledných rokoch jeho maliarska tvorba zažíva rozmach. Jeho najnovšia tvorba dokladá, že farba pre umelca veľmi veľa znamená. Veľkoformátové maľby koncipované ako štruktúrne mnochrómy sú pomocu materiálov ako je piesok plasticky dotvárané. 
Usporiadal mnoho samostatných výstav doma i v zahraničí, o.i. v Prahe Memmingene, Ostrave, Viedni, Bratislave, Berlíne, Paríži, Brne, Wiesmare a i. Rovnako participoval na desiatkach kolektívnych výstav.


Oznam

Stála expozícia
sochár Ján Koniarek
je odinštalovaná. Otvorená bude v roku 2021.

Podujatia


FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj