Prejsť na menu | Prejsť na obsah
UPOZORNENIE: Nachádzate sa na webovom archíve GJK, ktorý od augusta 2020 neaktualizujeme. Aktuálny web nájdete na www.gjk.sk »Alojz Klimo

* 3. august 1922 Piešťany – † 12. október 2000 Bratislava
V rokoch 1941-1945 študoval na Slovenskej vysokej škole technickej v Bratislave - kresbu a maľbu. Neskôr v rokoch 1945-1948 pokračoval v štúdiu na VŠUP v Prahe.
Pracoval v oblasti maľby, kresby, grafiky, knižnej ilustrácie, monumentálno-dekoratívnej tvorby, venoval sa priestorovým objektom a tvorbe hračiek. Stal sa významnou osobnosťou v oblasti abstraktnej, geometricko-konštruktívnej vývojovej línie a zostal jej verný aj v časoch spoločenskej nepriazne minulého režimu. Súčasťou jeho tvorby sú ilustrácie kníh pre deti a mládež. Za svoju tvorbu dostal rad domácich i medzinárodných ocenení. Zúčastnil sa mnohých kolektívnych domácich i medzinárodných výstavných podujatí. V roku 1970 reprezentoval Československo na EXPO 70 v Osake. V roku 1995 vyšla knižná monografia jeho diela.
Práce Alojza Klimu sú zastúpené v zbierkach 15 galérií v Čechách a na Slovensku, v Múzeu L. Kassáka v Budapešti, v súkromných zbierkach na Slovensku, v Čechách, Nemecku a Rakúsku.


Oznam

Stála expozícia
sochár Ján Koniarek
je odinštalovaná. Otvorená bude v roku 2021.

Podujatia


FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj