Prejsť na menu | Prejsť na obsah
UPOZORNENIE: Nachádzate sa na webovom archíve GJK, ktorý od augusta 2020 neaktualizujeme. Aktuálny web nájdete na www.gjk.sk »Ladislav Čarný

Významný súčasný slovenský výtvarník a predstaviteľ konceptuálneho a procesuálneho umenia Ladislav Čarný sa narodil 24. decembra 1949 v Žiline. Na slovenskú výtvarnú scénu nastúpil v polovici 70. rokov. Od roku 1992 pôsobí ako pedagóg na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na Katedre teórie a dejín umenia. Jeho profesionálne aktivity zahrňujú oblasti od výtvarného umenia cez teóriu umenia, organizovanie výstav, sympózií, workshopov až po pedagogiku, didaktiku a publikačnú činnosť. Začal vystavovať hneď po ukončení VŠVU v Bratislave (1968–74). Pôvodne riešil konceptuálne problémy obrazu a maľby. Postupne rozšíril svoj záujem na kresbu a zrkadlové objekty začleňujúce do umeleckého diela fragmenty reality, na inštaláciu, interaktívne umelecké diela, processual art and light art. 
Väčšina jeho profesionálonych aktivít pred rokom 1989 realizovala na poli neoficiálnom, pretože rázne odmietal dogmy socializmu. Po roku 1989 sa zúčastňuje série významných prezentácii výtvarného umenia v Paríži, Dortmunde, Seville, Ulme, na Benátskom Bienále a i.


Oznam

Stála expozícia
sochár Ján Koniarek
je odinštalovaná. Otvorená bude v roku 2021.

Podujatia


FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj