Prejsť na menu | Prejsť na obsah
UPOZORNENIE: Nachádzate sa na webovom archíve GJK, ktorý od augusta 2020 neaktualizujeme. Aktuálny web nájdete na www.gjk.sk »Balgavý Miloš st.

Miloš Balgavý st. /7. 11. 1925 Malé Leváre - 28. 9. 1999 Trnava/
Štúdiá: 1942 – 1944 Štátna slovenská odborná keramická škola v Modre s kachliarskym a tehliarskym oddelením, 1946 – 1950 Vyššia škola umeleckého priemyslu, 1950 – 1954 Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave, oddelenie sochárstva (prof. Jozef Kostka, prof. Rudolf Pribiš, prof. Fraňo Štefunko).
Realizované diela v architektúre a kompozície 1960 – 1989 (výber): Jelšava, Liptovský Mikuláš, Košice, Banská Bystrica, Trenčín, Senica, Hlohovec. Vyznamenania: v osobných materiáloch umelca sa zachovalo vyznamenanie – Čestné uznanie rektorátu Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave z 21. júna 1953.
Zastúpený v zbierkach: SNG Bratislava, Západoslovenské múzeum Trnava, Záhorska galéria Senica, Galéria Jána Koniarka v Trnave, GMAB Trenčín, Novohradské múzeum a galéria Lučenec, súkromné zbierky v Slovenskej a Českej republike, Holandsku, Kanade, Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku a v Maďarskej republike.


Oznam

Stála expozícia
sochár Ján Koniarek
je odinštalovaná. Otvorená bude v roku 2021.

Podujatia


FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj