Prejsť na menu | Prejsť na obsah
UPOZORNENIE: Nachádzate sa na webovom archíve GJK, ktorý od augusta 2020 neaktualizujeme. Aktuálny web nájdete na www.gjk.sk »Tomáš Džadoň & Monogramista T.D. : „Máš na míň“

Spoločný projekt Monogramistu T.D a jeho študenta Tomáša Džadoňa v rámci výstavného programu EX / IN. 

Autor, titul výstavy: Tomáš Džadoň & Monogramista T.D. : „Máš na míň“
Miesto konania: vstupný priestor galérie, Kopplova vila GJK, Zelený kríček 3, Trnava
Vernisáž: 7.4. 2011 18.00 hod., Kopplova vila GJK, vernisáž SKÚTER III
Trvanie výstavy: 7.4. 2011 – 31. 3. 2012
Výstava predĺžená do 30. septembra 2012.

stena1Názov výstavy si autori požičali od mladého českého umelca Davida Fišera (TIMO) a toto paradoxné heslo, ktoré namiesto expanzie povzbudzuje k redukcii, odkazuje na ich záujem o aktuálne spoločenské dianie u nás, ale aj za hranicami. V dobe, kedy je krajina Európy od severu na juh a od západu na východ označkovaná tými istými reklamami, prichádza táto dvojica autorov s reklamou na jedinečnosť lokálneho.

Prostredníctvom objektu a inštalácie sa vyjadrujú ku komplikovanému vzťahu periférie a centra, tradície a inovácie, neobmedzenej mobility v globálnom svete a zároveň k regionálnym špecifikám, ktoré charakterizujú každý národ v projekte spoločnej Európy. S úsmevom a typickým zmyslom pre anekdotu ponúkajú vlastný recept na národnú hrdosť.

Monogramista T.D (prof. Dezider Tóth, akad. mal.) sa narodil v roku 1947 vo Výčapoch-Opatoviciach. Od 70. rokov minulého storočia patrí k najdôležitejším predstaviteľom slovenského umenia. Jeho konceptuálna tvorba siaha od umenia akcie, inštalácií, autorských kníh až po maľbu, objekt a minimalistické intervencie. Od roku 1991 pôsobí ako pedagóg na VŠVU v Bratislave, kde vedie Neateliér. V roku 2009 sa stal laureátom Ceny Nadácie Tatra Banky za umenie.

Tomáš Džadoň sa narodil v roku 1981 v Poprade. Študoval na Akadémii výtvarných umení v Prahe, v roku 2007 získal prvé miesto v súťaži Essl Award CEE, v roku 2009 sa stal držiteľom Ceny Cypriána Majerníka, finalistom Ceny Oskára Čepana a Ceny Jindřicha Chalupeckého. Od roku 2008 je doktorandom v Neateliéri.
zdroj: http://www.krokusgaleria.sk


Oznam

Stála expozícia
sochár Ján Koniarek
je odinštalovaná. Otvorená bude v roku 2021.

Podujatia


FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj