Prejsť na menu | Prejsť na obsah
UPOZORNENIE: Nachádzate sa na webovom archíve GJK, ktorý od augusta 2020 neaktualizujeme. Aktuálny web nájdete na www.gjk.sk »Stano Masár: Dva vstupy

Autor, titul výstavy: Stano Masár, Dva vstupy /EXIN 2010 /
Miesto konania: Kopplova vila GJK, Zelený kríček 3, Trnava
Koncepcia: Vladimír Beskid
Vernisáž: 17. jún 2010 o 18:00 hod., Kopplova vila GJK
Trvanie výstavy: 17. jún 2010 – 5. september 2010

img_7096

V júni 2006 Galéria Jána Koniarka v Trnave otvorila nový výstavný projekt EXIN (exteriér-interiér), v ktorom prezentuje intervencie súčasných umelcov/-kýň do klasického galerijného prostredia (2009 - Juraj Meliš, Milan Houser). V rámci tohto projektu prezentuje v tomto roku dvoch slovenských umelcov: Ilonu Németh (1963) a Stana Masára (1971).
Stano Masár sa dlhodobo zaujíma o vytváranie inverzných či paradoxných situácií, kde vznikajú unikátne objekty z bežných predmetov (stoly, schody, dvere, nákupné košíky a pod.) a celé série interpretácií výtvarných diel klasikov aj súčasných autorov. Prvý vstup autora vznikol ako priamy komentár na prezentáciu M. A. Bazovského v hlavných priestoroch GJK – na úvodnej stene je jednak séria Slovenské výtvarné umenie 20. storočia (2005) – teda 58 bezpečnostných tabuliek, kde sú prepísané významné diela slovenských autorov do novej vizuálnej komunikácie, a jednak zásah tabuliek do výstavy a do hasiacich a bezpečnostných „zákutí“ výstavných priestorov (Running, 1999; 6 tabuliek s nápismi: MONEY, LOVE, SEX, FREEDOM a pod,.). Druhý vstup je meta-forickým „čakaním na Godota“ - vo vyprázdnenom priestore Koniarkovej expozície dve muzeálne lavičky, biele steny a krátky nápis na jednej z nich: WAITING FOR ARTIST´S IDEA (2010).

Stano Masár, narodený 1971 v Bratislave, absolvent PdF Univerzity Komenského v Bratislave (1996). V rokoch 2002 a 2006 – finalista Ceny Oskara Čepana. Posledné samostatné výstavy: 2010 – Entry (s T. Vaňkom) Space Bratislava; 2009 - Počkajte, prosím (s L. Čárnym), F Center, Bratislava, Entry-No-Entry, Galéri umenia, Nové Zámky. V roku 2002 výstavný projekt StolovaNIE/ tAble Setting v Synagóge GJK Trnave. Žije a tvorí v Bratislave.
Viac na www.stanomasar.com


archív  EX / IN


Stano Masár: Dva vstupy

trnava.sme.sk:

Na návštevníkov galérie mieria kuchynské nože

vytvarneumenie.euforion.sk:

EXIN 2010 Ilona Németh: Brána (1992) Stano Masár: Dva vstupy
 


FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj