Prejsť na menu | Prejsť na obsah
UPOZORNENIE: Nachádzate sa na webovom archíve GJK, ktorý od augusta 2020 neaktualizujeme. Aktuálny web nájdete na www.gjk.sk »Andrej Haršány DATA Body

13052009255

Autor, titul výstavy: Andrej Haršány, DATA Body
Miesto konania: klUb 3, Kopplova vila GJK, Zelený kríček 3, Trnava
Kurátor: Miroslav Zajac
Vernisáž: 30. november 2010 o 18:00 hod., Kopplova vila GJK
Trvanie výstavy: 30. 11. 2010 – 16.1.2011

Galéria Jána Koniarka v Trnave prezentuje prvú individuálnu výstavu trnavského rodáka Andreja Haršányho/1984/ v rámci dramaturgie predstavovania mladých autorov v klUbe 3.
Výstava DATA BODY je začiatok hľadania vlastného výtvarného prejavu. Hľadanie súvislostí a ich aplikovanie v galerijnom priestore. Inštalácia tiel rôznych materiálov, póz a foriem. Virtuálny projekt ako obraz doby ako hľadíme na ľudské telo, ktoré stratilo svoju transcendentálnosť a stáva sa iba súborom informácií. Alebo ako telo stratené v mase iných tiel, budované vnútornými štruktúrami, ktoré reprezentujú masové prostredie odrážajúce sa v nás. V práci Andreja Haršányho je trvalo prítomný záujem o problematiku tela. Telo a jeho sociálne a mocensko politické väzby. V dôsledku prudkého rozvoja masovo-komunikačných prostriedkov, mediálnych a informačných technológií dochádza v súčastnom období k rafinovanejším spôsobom dezinformácie a manipulácie jedinca v prospech konformizmu.

dsc_3419_copy

objekt z výstavy DATA Body

Andrej Haršány, narodený 17. decembra 1984 v Trnave
Štúdiá: 2005-2008 - Univerzita sv. Cyrila a Metoda, Masmediálna komunikácia, 2006-VŠVU, Katedra intermédií a multimédií, ateliér priestorových komunikácií, doc. A. Čierny, 2004-2006 - príprava pod vedením akad. soch. A. Rudavského, 2009 - zahraničná stáž na University of Plymouth, Anglicko.
Výstavy: Na mlyne, 2008, Trnava; Hlava-nehlava, 2009, kurátor J. Kralovič, Trnava; Umelecký festival ,,Rukami a srdcom,, objekt Živé seno,Voderady, 2009; Festival Multiplace, 2010, Trnava, prezentácia projektu DATA BODY. Mail: shangrila@centrum.sk


o výstave DATA Body

Trnava sme.sk:

V galérii narazíte na telá rôznych póz a foriem


FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj