Prejsť na menu | Prejsť na obsah
UPOZORNENIE: Nachádzate sa na webovom archíve GJK, ktorý od augusta 2020 neaktualizujeme. Aktuálny web nájdete na www.gjk.sk »Divadlo KONTRA Žena v čiernom

divadelný triler

Názov podujatia: Divadlo KONTRA Žena v čiernom
Termín konania: 13. máj 2017 (sobota), 20:00
Miesto konania: Synagóga - Centrum súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava
Predaj vstupeniek: www.ticketportal.sk

zena-v-ciernom_plagat_web

Divadelnú adaptáciu hororovej novely Susan Hillovej napísal Stephen Mallatratt len pre dvoch hercov a takto sa už tridsať rokov s úspechom hráva na britskom West End-e. Na Slovensku sa ňou vo svojom repertoári pýši len novoveské divadlo Kontra, ktoré ju prvýkrát predvedie v Trnave.

Hra rozpráva mrazivý príbeh londýnskeho advokáta Arthura Kippsa, ktorý prichádza do odľahlého domu na Uhorných močariskách, aby usporiadal pozostalosť po nebohej pani Drablowej. Deň za dňom odhaľuje tajomstvá ponurého sídla a jeho minulosti. Príďte na vlastnej koži zacítiť zlovestný chlad a ponurú atmosféru upršaného viktoriánskeho vidieka.

preklad / Juraj Šebesta
réžia, scéna a kostýmy / Klaudyna Rozhin
hrajú / Peter Čižmár a Tomáš Diro

Strašidelný román vydala Susan Hill v roku 1983. Stephen Mallatratt, herec aj dramatik začal takmer ihneď po prečítaní premýšľať, ako by mohol príbeh pripraviť pre javisko s použitím čo najskromnejšej scénografie a najjednoduchších rekvizít.

Mallatratt priznáva, že nápad vsadiť dej hry do divadla vznikol pod tlakom okolností a malého rozpočtu, no jeho vízia bola jasná a spoliehala sa na to, že najhrozivejší a najdesivejší zážitok obecenstvu prinesie jeho vlastná predstavivosť. Hra bola napísaná ako vianočná show pre štúdio v Divadle Stephena Josepha, kde mala premiéru v roku 1987 a o jej úspechu svedčí najmä to, že sa s úspechom hráva dodnes.

DIVADLO KONTRA
Novoveské divadlo, ktoré je držiteľom viacerých ocenení, medzi nimi „Prekvapenie Novej Drámy“, Dosky 2007 – Objav sezóny 2006/2007 a ceny LITA za herecké výkony.

So svojou prvou hrou a zároveň prvou slovenskou inscenáciou írskeho hitu Howie a Rookie dramatika Marka O’Rowa vystupovali v Bristole, Prahe, Varšave, Krakove, Lubline a pozvanie dostali aj na festivale Edinburgh Fringe 2007. Za inscenáciu Kamene vo vreckách získala v roku 2010 ceny za najlepšie herecké výkony na festivale v Kopřivnici (ČR). 


Oznam

Stála expozícia
sochár Ján Koniarek
je odinštalovaná. Otvorená bude v roku 2021.

Podujatia


FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj