Prejsť na menu | Prejsť na obsah
UPOZORNENIE: Nachádzate sa na webovom archíve GJK, ktorý od augusta 2020 neaktualizujeme. Aktuálny web nájdete na www.gjk.sk »Rádio Devín na cestách

Rádio Devín na cestách – v Trnave

18.9.2016 o 17.00
Galéria Jána Koniarka
Synagóga – Centrum súčasného umenia

 

press-rtvs-radiodevin-nacestach-210x197mm-trnava-r1

V septembri sa Rádio Devín vyberie za svojimi poslucháčmi. V priebehu dvoch týždňov zavíta na stredné, východné i západné Slovensko. Po stretnutí s poslucháčmi v Banskej Bystrici a Košiciach sa teší na podvečer v Trnave. V spolupráci s Galériou Jána Koniarka – Centrom súčasného umenia prinesie program, ktorý má ambíciu priblížiť široké spektrum umeleckej tvorby v Rádiu Devín. Návštevníci si vypočujú Zbor Tirnavia, Michala Bugalu & Tomáša Gajlíka, spolu s Vladimírom Jedľovským si pripomenú silu veršov Miroslava Válka, s režisérom Patrikom Lančaričom nahliadnu do tajov rozhlasovej, filmovej a divadelnej réžie, pretože sa venuje všetkým trom; Ján Púček zas odhalí výnimočný svet básnikov Trnavskej skupiny aj v archívnych zvukových nahrávkach. Zuzana Belková a Zuzana Adamkovičová predstavia slovesnú a hudobnú umeleckú tvorbu v rozhlase a Igor Javorský s Jánom Dúbravským v čistej improvizácii con brio – s iskrou – pomenujú miesto klasickej hudby v živote človeka 21. storočia. Nebude chýbať ani Jozef Brisuda a jeho zážitky dlhoročného redaktora relácií venovaných jazzu; napokon – sám je hudobník. A všetkých rada návštevníkom predstaví moderátorka Rádia Devín, Jarmila Vitovičová.

Program bude bohatší o zvukovú návštevu synagógy, aby aj poslucháči, ktorí budú záznam počúvať vo vysielaní Rádia Devín, mali predstavu o výnimočnom prostredí, v ktorom sa verejná nahrávka uskutočnila.
 


Oznam

Stála expozícia
sochár Ján Koniarek
je odinštalovaná. Otvorená bude v roku 2021.

Podujatia


FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj