Prejsť na menu | Prejsť na obsah
UPOZORNENIE: Nachádzate sa na webovom archíve GJK, ktorý od augusta 2020 neaktualizujeme. Aktuálny web nájdete na www.gjk.sk »LOVELY EXPERIENCE 2016

Multimediálna šou LOVELY EXPERIENCE počas Noci múzeí a galérii 2016 


Názov podujatia: LOVELY EXPERIENCE 2016
Termín konania: 21. máj 2016 (sobota), od 20:00
Miesto konania: Galéria Jána Koniarka v Trnave, Synagóga - Centrum súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava
Vstupné: Predpredaj

le1

Už šesť rokov prináša tím slovenských hudobných nadšencov, ktorí si hovoria Lovely Experience, veľkolepé hudobno – vizuálne podujatia. Spoločným menovateľom akcií Lovely Experience sú slovenské korene a pestré medzinárodné line-upy, ktoré dávajú priestor všetkým umeleckým žánrom. Ich pozvanie na Slovensko už prijali hviezdy tanečnej scény Above & Beyond, Chicane, Kosheen či ATB.
Otcom myšlienky Lovely Experience je organizátor podujatia Matúš Izakovič. Ako dodáva, Lovely Experience si postupom času našla vlastné unikátne miesto na našom trhu – stala sa jediným sériovým podujatím, špecializujúcim sa na audio-vizuálne umenie.

Koncert? Nie. Multimediálny zážitok pre všetky zmysly
Práve z audio-vizuálnej špecializácie Lovely Experience vzišla unikátna podmienka, ktorú spĺňajú všetci účinkujúci – súčasťou každého vystúpenia je aj jeho vizuálne stvárnenie. „Chceme tak docieliť, aby boli vystúpenia pre návštevníkov zážitkom pre viac zmyslov,“ vysvetľuje organizátor svoj zámer. „Aby sme to docielili, budeme spájať audio-vizuálne prvky - hudbu, svetlo, vizuály a rôznorodé efekty,“ dodáva.

Headliner Hot Chip bude mať slovenskú premiéru
Ako headliner Lovely Experience 2016 sa predstaví britská elektronická formácia Hot Chip, so svojím prvým koncertom na Slovensku. Obľúbenci londýnskej tanečnej scény majú na konte už 6 albumov, vlani zaujali štúdiovkou Why Make Sense? a najnovším singlovým releasom z októbra 2015 Dancing In The Dark. Fanúšikov si získali už vďaka starším vydareným kúskom Huarache Lights (2015), One Life Stand (2009) či Ready For The Floor (2008), za ktorú si dokonca vyslúžili nomináciu na ocenenie Grammy v kategórii Najlepšia tanečná nahrávka. V line-upe Lovely Experience sa predstavia ako zlatý klinec programu so špeciálnym audio-vizuálnym DJským setom.
K zahraničnému headlinerovi v programe pribudne i zástupca domácej hudobnej scény a veľa ďalších prekvapení. 

Lovely Experience na lovely mieste
Ročník 2016 bude pre Lovely Experience výnimočný aj vďaka miestu, kde sa bude konať. Pre fanúšikov, ktorí zažili Lovely Experience na veľkých pódiách, bude nadchádzajúci cyklus podujatia veľkým prekvapením. Festivalové pódiá totiž tento rok vymení za komornejší priestor. „Rozhodli sme sa pre netradičné miesto, kde by ste multimediálnu šou nehľadali. Napriek tomu tam podľa nás dokonale zapadne. Vybrali sme si historický kultový priestor, podčiarkujúci jedinečnosť Lovely Experience - Synagógu - Centrum súčasného umenia,“ prezrádza Matúš Izakovič. „História tu na hostí dýcha doslova za každým rohom. Naozaj dlho sme hľadali priestor s historickým odkazom, dokonalou akustikou a otvorenosťou pre vizuálne stvárnenie, na synagógu však padlo rozhodnutie až počas jej veľkej rekonštrukcie. Modernizácia umožnila realizovať aj náročné podujatie, akým je Lovely Experience.“

www.lovelyexperience.sk


Podujatie na FB:
https://www.facebook.com/events/1568118556837746/

 


Na stiahnutie:

PLAGÁT
| jpg | 384 kB

INFO
| pdf | 408 kB

Denný program
| pdf | 562 kB


FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj