Prejsť na menu | Prejsť na obsah
UPOZORNENIE: Nachádzate sa na webovom archíve GJK, ktorý od augusta 2020 neaktualizujeme. Aktuálny web nájdete na www.gjk.sk »Spevácky zbor LÚČNICA

Vianočný koncert

Názov podujatia: Vianočný koncert speváckeho zboru LÚČNICA
Termín konania: 19. december 2014 (piatok), 18:00
Miesto konania: Synagóga - Centrum súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava
Vstupné: 3 €
 

lucnica-a1-02

Spevácky zbor Lúčnica
je súčasťou Umeleckého súboru Lúčnica od jeho vzniku v roku 1948. Prezentuje sa vyspelou speváckou technikou, hlasovou kultúrou a charakteristickým zvukovým prejavom, jeho výkony sú vysoko hodnotené odbornou kritikou a stretávajú sa s veľkým úspechom aj u širokého publika na medzinárodných zborových festivaloch i koncertných zájazdoch (USA, Južná Kórea, Argentína, Izrael, Venezuela, Taiwan, Mexico, Čína a väčšina štátov Európy). Získal najprestížnejšie ocenenia na speváckych súťažiach doma i v zahraničí (Llangollen, Middlesbrough, Arezzo, Gorizia, Montreux, Tours, Oskarshamn, La Valletta, Bergen, Petrohrad).

Bohatý zborový repertoár lúčničiarov zahŕňa a cappella tvorbu všetkých štýlových období od renesancie cez barok, klasicizmus a romantizmus až po súčasnú slovenskú tvorbu. Zbor interpretuje skladby rôznych žánrov - sakrálne diela, svetskú tvorbu, úpravy slovenských ľudových piesní i zborové úpravy populárnych skladieb. Okrem toho neustále rozširuje svoj repertoár o vokálno-inštrumentálne diela komornejšieho charakteru, pričom spolupracuje s významnými slovenskými a zahraničnými hudobnými telesami, dirigentmi a sólistami.

Okrem koncertnej činnosti zbor pravidelne realizuje zvukové nahrávky pre slovenské a zahraničné spoločnosti a úspešne sa etabloval i v oblasti nahrávok filmovej hudby pre významné domáce i medzinárodné produkcie.
Po umeleckom šéfovi a dirigentovi Štefanovi Klimovi, ktorý viedol spevácky zbor Lúčnice v rokoch 1951-1983, pôsobili na tomto poste Peter Hradil (1983-1998) a Marián Vach (1998-2003). Od sezóny 2003/2004 je umeleckou vedúcou a dirigentkou speváckeho zboru Elena Matušová.
 


Oznam

Stála expozícia
sochár Ján Koniarek
je odinštalovaná. Otvorená bude v roku 2021.

Podujatia


FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj