Prejsť na menu | Prejsť na obsah
UPOZORNENIE: Nachádzate sa na webovom archíve GJK, ktorý od augusta 2020 neaktualizujeme. Aktuálny web nájdete na www.gjk.sk »UNPLUGGED koncert kapely BIJOUTERRIER a Vrbovskí víťazi

Pankáči BIJOUTERRIER po prvýkrát s akustickým koncertom

Názov podujatia:
koncert BIJOUTERRIER a Vrbovskí Víťazi
Termín konania: 7. november 2014 (piatok), 19:00
Miesto konania: Synagóga - Centrum súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava
 

1415286739bijou_10_2014_final

Energetická bomba, ktorá si pod svoje meno píše vlastný žáner, teatro-punk, sa predstaví 7. novembra v trnavskej Synagóge - Centre súčasného umenia. Pre pankáčov z BijouTerriéru pôjde vôbec o prvé unplugged vystúpenie. Ako hosť večera sa predstaví priemyselno-folklórne duo Vrbovskí Víťazi.

Projektu BijouTerriér, ktorý pred dvoma rokmi začal spoluprácou s Kukom z Horkýže Slíže, už právom patrí stabilné miesto na súčasnej slovenskej scéne. Majú za sebou dva úspešné albumy, desiatky koncertov a toto leto si ich dokonca pozvali organizátori najväčšieho slovenského festivalu Pohoda. Ich koncerty totiž okrem tvrdej muziky v sebe nesú poriadnu dávku pridanej hodnoty v podobe korenistého humoru, vtipných textov a divadelnej „maškarády“. Tú dopĺňajú na hranici absurdity plávajúce pseudonymy a životopisy jednotlivých členov kapely.
Na čele kapely stojí „frontwoman“ Zita Riondeaux. Pod touto prezývkou sa skrýva herečka nitrianskeho divadla Alena Pajtinková, ktorú na pódiu sprevádza pätica chlapov – Gejza Pandou, Imrich Ujlaky s otcom Vojtechom, Majka F.T.G. a Valentín Rózsa.

https://www.youtube.com/watch?v=p6q7jR63dGc

V Trnavskej Synagóge s Vrbovskými Víťazmi po prvýkrát unplugged

„Sme presvedčení, že aj tvrdšia hudba sa v takejto podobe do intímneho priestoru Synagógy hodí. Vytvorí to podľa nás nádherný kontrast a priláka ľudí, ktorí by tam inak neprišli,“ ozrejmuje voľbu priestoru organizátor Peter Gese. Pred kapelou BijouTerriér, pre ktorú pôjde o prvý akustický koncert, sa predstaví dvojica bratov Jobusovcov Vrbovskí Víťazi. Tí sa svojou tvorbou na vlastnoručne vyrobených nástrojoch a neopakovateľnými živými vystúpeniami, zaradili medzi žijúce legendy slovenskej alternatívy. „Na oboch koncertoch pôjde najmä o kvalitnú hudbu a samozrejme, humor,“ dopĺňa s úsmevom Gese.

https://www.youtube.com/watch?v=6Z65aQydb1M

Koncert začína 7. novembra o 19:00. Lístky v hodnote 8€ a 6€ pre držiteľov karty ISIC, sa dajú kúpiť 7.11.2014 na mieste konania koncertu, alebo rezervovať u hlavného organizátora, firmy Dimenzia Company.

Event na FB:
https://www.facebook.com/events/1003979139628333/?context=create&previousaction=create&source=49&sid_create=519303546
 


Oznam

Stála expozícia
sochár Ján Koniarek
je odinštalovaná. Otvorená bude v roku 2021.

Podujatia


FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj