Prejsť na menu | Prejsť na obsah
UPOZORNENIE: Nachádzate sa na webovom archíve GJK, ktorý od augusta 2020 neaktualizujeme. Aktuálny web nájdete na www.gjk.sk »Novecento – Legenda o pianistovi

Divadelná hra hviezdy talianskej literatúry Alessandra Baricca

autor:
Alessandro Baricco
originálny názov: NOVECENTO (Tisícdeväťsto)
preklad: Barbora Vallová

novecento_legenda-o-pianistovi_f

Skvelá divadelná hra hviezdy talianskej literatúry A. Baricca ponúka divákom strhujúci, neobyčajný a krásny príbeh geniálneho klaviristu, ktorý po celý život neopustil palubu zaoceánskej lode. Príbeh sa vďaka autentickej rozprávačskej sile priam vrýva do srdca. Počas divadelnej plavby na zámorskej lodi VIRGINIAN je možné dýchať vôňu oceánu a počúvať neskutočnú hudbu, zasmiať sa, uvidieť Ameriku, zažiť klavírny súboj a sedieť na stovkách kilogramov dynamitu. Hudba oceánu a oceán hudby. Hudby, ktorá je počas celého predstavenia hraná naživo na klavíri.

Diváci si majú možnosť vychutnať výborné herecké aj hudobné výkony Kamila Mikulčíka a Vladislava Šarišského.

Hrajú: Kamil Mikulčík a Vladislav „Slnko“ Šarišský
Hudba: V.Šarišský a K.Mikulčík
Dramaturgia: Peter Pavlac
Scéna a kostýmy: Lucia Šedivá
Produkcia: Dušan Lančarič
Réžia: Patrik Lančarič

Dátum a čas: 26.04.2013 /piatok/ o 20:00 hod.
Miesto: Synagóga – Centrum súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava
Hl. organizátor:
SKaŠZMT - Úsek kultúry
Vstupné: 10 €
Predpredaj vstupeniek na www.ticketportal.sk a v TTi (Mestská veža Trnava) Trojičné námestie 1, Trnava. Vstupenky bude možné zakúpiť dňa 26.4.2013 od 19.30 na mieste konania.

novecento_legenda-o-pianistovi_f

Kamil Mikulčík
Vyštudoval na Vysokej škole múzických umení odbor herectvo. Je hercom na voľnej nohe, hosťuje vo viacerých slovenských a českých divadlách.Ako skladateľ hudby spolupracoval so Slovenským rozhlasom, rovnako ako aj s rôznymi slovenskými a českými divadlami ako autor scénickej hudby – SND, Divadlom Aréna, Radošinským naivným divadlom, Mestským divadlom Zlín, Divadlom L+S, Divadlom J.Palárika v Trnave, Divadlom J.G.Tajovského vo Zvolene a Túlavým divadlom. Z filmovej a televíznej tvorby treba spomenúť jeho účinkovanie vo filmoch Behind The Enemy Lines (2003), Povesť o Čiernej Pani (2004), Muzika (2008) a Lietajúci Cyprián (2010) a hral v seriáloch Medzi nami (2006), Ordinácia v ružovej záhrade (2008-2009) a Nesmrteľní (2010), Druhý dych (2012). V roku 2009 sa spolu s Nelou Pociskovou zúčastnili národného kola pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest, z ktorého ako víťazi postúpili do moskovského semifinále. Je členom, aranžérom a spoluzakladateľom a capellovej hudobnej formácie Fragile, ktorá vznikla v roku 2004 v Bratislave.
 

novecento_legenda-o-pianistovi_f

Vladimír Šarišský
Za kompozíciu k inscenácii Novecento – Legenda o pianistovi získal Cenu nadácie Tatra banky za umenie, Laureát špeciálnej ceny MLADÝ TVORCA v kategórii Hudba. Ako skladateľ a klavirista spolupracoval Vladislav Šarišský s viacerými uznávanými európskymi orchestrami a v roku 2012 sa stal laureátom Medzinárodnej skladateľskej súťaže Sergeja Prokofieva v Petrohrade. Taktiež je aktívny v triu Talent Transport a hrá hlavne vlastnú tvorbu, ktorá by sa dala zaradiť do jazz-rockovej kategórie.

Foto: Andrej Balco

 FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj