Prejsť na menu | Prejsť na obsah
UPOZORNENIE: Nachádzate sa na webovom archíve GJK, ktorý od augusta 2020 neaktualizujeme. Aktuálny web nájdete na www.gjk.sk »Michal Hvorecký Naum

Autorské čítanie z nového románu Naum a koncert multižánrového hudobníka Stroona.

plagat_hvorecky

Miesto konania - Synagóga - centrum súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava
Termín konania - 4. apríl 2013, 19:30
Vstup je voľný.

Galéria Jána Koniarka v Trnave v spolupráci s OZ Publikum.sk, rádiom Bunker a s mediálnou podporou Trnava-live.sk pripravuje autorské čítanie slovenského spisovateľa Michala Hvoreckého. Autor sa naposledy objavil na pôde Galérie Jána Koniarka v Trnave v roku 2010 pri príležitosti vydania románu Dunaj v Amerike.
V tomto období realizuje turné po slovenských mestách od Michaloviec cez Liptov až po Malacky s čítaním nového románu NAUM. Literárny večer spojený s koncertom hudobníka Stroona a uskutoční sa 4. apríla 2013 /štvrtok/ o 19:30 v Synagóge - centre súčasného umenia.

_mg_1515-kopie

Michal Hvorecký sa narodil roku 1976 v Bratislave. Patrí k výrazným spisovateľom svojej generácie. Jeho knihy vyšli v prekladoch do piatich jazykov. Najnovšie poviedkový román Naum. http://hvorecky.sk

Naum je príbeh o láske, umení a smrti, v ktorom sa životy hrdinov raz osudovo, inokedy voľne spájajú. Spoznáte zábavné a tajomné rituály na odľahlom vidieku, vyveziete sa na ufo na Moste SNP a navštívite bruselské Atómium. Nasadnete do nočného vlaku a na dunajský parník. Stretnete ženu-bábiku aj mladého filmára, ktorý v provincii dokončuje poslednú snímku. Zažijete zlomové udalosti, keď sa u nás písali dejiny svetového divadla, v kultovom klube nadišla divoká noc a v tvorbe budúcnosti nastala nová éra. Lebo svet má zmysel len vtedy, keď je príbehom.
 

unknown

Multižánrový hudobník Stroon sa venuje hudbe na všetkých frontoch, či už ako producent, DJ alebo vibrafonista. Minulý rok vydal tretie EP Triple Farewell (EXITAB), na ktorom predstavil vyzrelú a originálnu elektroniku. Koncertuje so skupinou Puding Pani Elvisovej, akusticky hráva s Longital a nedávno ozvučil legendárny film Metropolis.
soundcloud.com/stroon

Udalosť na FB:
http://www.facebook.com/events/130079727174482/

naum


Oznam

Stála expozícia
sochár Ján Koniarek
je odinštalovaná. Otvorená bude v roku 2021.

Podujatia


FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj