Prejsť na menu | Prejsť na obsah
UPOZORNENIE: Nachádzate sa na webovom archíve GJK, ktorý od augusta 2020 neaktualizujeme. Aktuálny web nájdete na www.gjk.sk »Metodický deň v Galérii Jána Koniarka

9. december 2011 Kopplova vila Galérie Jána Koniarka v Trnave

metodicky-den-v-gjk2

prednášajúci doc. akad. mal. Blažej Baláž

Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave v spolupráci s Galériou Jána Koniarka zorganizovali dňa 9. decembra 2011 Metodický deň v priestoroch Nového krídla Kopplovej vily.  Bol určený učiteľom výtvarnej výchovy základných /2. stupeň/, základných umeleckých škôl a pedagógom predmetov zameraných na umenie a kultúru (estetika, výtvarná výchova, dejiny umenia) na stredných, umeleckých školách a gymnáziách. Cieľom Metodického dňa bolo oboznámiť pedagógov s novou metodikou, možnosťami vo výučbe predmetov zameraných na umenie a kultúru, vymeniť si skúsenosti z práce pedagógov.

Hlavná téma Metodického dňa - „Ako lepšie porozumieť umeniu 20. storočia / Možnosti vyučovania moderného a súčasného umenia na stredných školách (a 2.stupni ZŠ)“. Prednášali renomovaní odborníci doc. akad. mal. Blažej Baláž, Mgr. et MgA Roman Gajdoš, PhD a Mgr. Michaela Guillaume, PhD. Metodický deň je organizovaný v rámci projektu Kultúrnej a edukačnej grantovej agentúry Ministerstva školstva Slovenskej republiky (KEGA MŠ SR).

Program Metodického dňa:

9.00 hod. – otvorenie Metodického dňa
9.05 hod. – prednáška - doc. akad. mal. Blažej Baláž, Mgr. et MgA Roman Gajdoš, PhD /Pedagogická fakulta Trnavskej univerzity v Trnave/
Téma – „Ako lepšie porozumieť umeniu 20.storočia / Možnosti vyučovania moderného a súčasného umenia na stredných školách (a 2.stupni ZŠ)“.
10.30 hod.
– diskusia 
11.00 hod. – prehliadka výstav Galérie Jána Koniarka v Trnave
11.30 hod. – 12.30 hod. – prestávka
12.30 hod. – prednáška - Mgr. Michaela Guillaume, PhD /Pedagogická fakulta 
Trnavskej univerzity v Trnave/
Téma – „Animácia výtvarného umenia v galérii a v príprave budúcich pedagógov“.
13.30 hod.
– Zuzana Dohnalová – spolupráca s pedagógmi výtvarnej výchovy, možnosti kultúrno – výchovnej činnosti, tvorivých dielní a workshopov v Galérii Jána Koniarka v Trnave.
14.00 hod. – Záver metodického dňa
FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj