Prejsť na menu | Prejsť na obsah
UPOZORNENIE: Nachádzate sa na webovom archíve GJK, ktorý od augusta 2020 neaktualizujeme. Aktuálny web nájdete na www.gjk.sk »Hudba Trnave

Koncerty 9.ročníka slovenského festivalu umenia Hudba Trnave 2011 – POCTA FAGOTU
14.-16.10.2011

hudba-trnave2011-plagat750V Galérii Jána Koniarka sa uskutočnia 2 koncerty v rámci Slovenského festivalu umenia Hudba Trnave 2011 - POCTA FAGOTU:14.10.2011 18:00 hod.
Nové krídlo Kopplovej vily, Zelený kríček 3


Moyzesovo kvarteto, komorný súbor mesta Skalica
Roman Mešina - fagot

Program:
Pavol Bagin - premiéra
Antonin Dvořák
Edouard Dupuy

16.10.2011 18:00 hod.
Synagóga – centrum súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava


Filharmonické fagotové kvarteto
Roman Mešina, Peter Kajan, Peter Šagát a Ladislav Miklovič

Program:
Hector Berlioz
Sergej Prokofiev
Věroslav Matušík
Astor Piazzolla

Vstupné 4€, zľavnené vstupné pre študentov, dôchodcov a ZŤP je 2€.
Vstupenky bude možné zakúpiť od 17:30 hod. na mieste konania koncertov.

Moyzesovo kvarteto /1.husle - Stanislav Mucha, 2.husle - Fratinšek Török viola - Alexander Lakatoš, violončelo - Ján Slávik/

Je od svojho založenia roku 1975 jedným z najpopulárnejších komorných zoskupení na Slovensku. Členovia kvarteta sú absolventmi VŠMU v Bratislave (prof. T.Gašparek). V štúdiách pokračovali na Hochschule fur Musik und darstellende Kunst vo Viedni (F.Samohyl,G.Pichler).

Už počas štúdií kvarteto získalo viacero laureátskych titulov na domácich ale i medzinárodných súťažiach (Evian). V rokoch 1986-2005 patrilo Moyzesovo kvarteto k umeleckým súborom Slovenskej filharmónie. Slovenskú hudobnú kultúru prezentovalo s úspechom takmer vo všetkých štátoch Európy, v Japonsku, Indii, Maroku, USA a na Kube. V roku 2000 bola Moyzesovmu kvartetu udelená cena Frica Kafendu a zároveň cena kritiky. Repertoár telesa zahŕňa všetky štýlové obdobia, nevynímajúc ani tvorbu súčasných slovenských autorov, z ktorých mnohí skladby kvartetu priamo dedikovali.

Sústavne sa venuje nahrávaniu nových kompaktných diskov (celkove nahrali vyše 30 CD platní: A.Albrecht, J.L.Bella, A.Dvořak, A.T.Grečaninov, W.A.Mozart, A.Moyzes, M. Moyzes, M.Ravel, F.Schmidt, B.Smetana, E. Suchoň, E.H. Grieg, G. Verdi, D.Šostakovič,...) a realizovaniu nahrávok pre slovenský rozhlas zahraničné rozhlasové spoločnosti. 

V priebehu posledných rokov vystúpilo kvarteto na festivaloch Bratislavská hudobná jar, Nová slovenská hudba, Bratislavské hudobné slávnosti, Melos-Etos, Pražská jar, na festivaloch v Bad Kissingene a Salzburgu. Počas svojej existencie koncertovali vo významných hudobných sáloach sveta: Shauspielerhaus - Berlin, Mozarteum - Salzburg, Gewandhaus - Lipsko, Teatro Colon - Madrid, Cathédrale Saint-Louis des Invalides v Paríži, Merkin Hall - New York, Walter Hall - Toronto, Musikverein - Viedeň, Auditórium - Rím, Malá sála Šostakovičovej filharmónie v Petrohrade. Koncerovali i vo Waršave, Mníchove, Moskve, Kyjeve, Prahe, Budapešti..
Moyzesovo kvarteto nahralo i hudbu k niekoľkým úspešným slovenským filmom. Od roku 2006 do 2007 bolo Moyzesovo kvarteto komorným súborom mesta Modra. Od roku 2008 sa stalo komorným súborom mesta Skalica.
zdroj www.moyzesquartet.skFacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj