Prejsť na menu | Prejsť na obsah
UPOZORNENIE: Nachádzate sa na webovom archíve GJK, ktorý od augusta 2020 neaktualizujeme. Aktuálny web nájdete na www.gjk.sk »Chris Byars Quartet

Koncert newyorskej jazzovej formácie.

28.3.2011 o 19.00
/Nové krídlo Kopplovej vily/
vstup voľný
Organizovane v spolupráci s Veľvyslanectvom USA na Slovensku a Mestom Trnava.

Ďalšie koncerty v rámci turné formácie Chris Byars Quartet na Slovensku:


23.03. - Bratislava, Hlava XXII, Bazova 9, 19.30hod., vstup voľný
24.03. - Nitra, Staré divadlo Karola Spišaka, Ul. 7. pešieho pluku, 19.00hod., vstupné 1€
25.03. - Topolčany, Galéria mesta Topolčany, Nám. M.R. Štefánika 1, 17.00hod., vstup voľný
26.03. - Banská Štiavnica, KC, Kammerhofská 1, 17.00hod., vstup voľný
27.03. - Kremnica, Labyrint klub, Štefánikovo nám. 34/42, 19.30hod., vstupné 2€

chris-byars-quartet

Chris Byars, tenor saxofón – rodák z New Yorku, naštartoval svoju kariéru ako šesťročný, keď spieval s Metropolitan Opera Company. Hre na saxofón sa začal venovať v štrnástich rokoch. Je rovnako uznávaný ako vynikajúci skladateľ a aranžér, o čom svedčí viacero prestížnych cien, grantov a odmien, ktoré dostal od mnohých organizácií vrátane The Tanne Foundation and Chamber Music America. Chris pôsobil na fakulte jazzu v Lincoln Center a v roku 2009 bol ocenený hlavným grantom za 18 dielnu sériu, ktorá priviedla jazz a hudbu Bashira Quasima do verejného školského systému v New York City. Spolu s Ari Rolandom vedie pokračujúci program “Bi-Communal Jazz Futures” na Cypre, sponzorovaný Velvyslanectvom USA v Nikozii.

Ari Roland, basa – už v šestnástich rokoch profesionálne hral na basu v New Yorku, takisto sa mu dostalo 5-ročného štandardného vzdelania v The Juilliard School. Pracoval s množstvom najvýznamnejších postáv jazzu, vrátane Barry Harris, Betty Carter, Lou Donaldson, Wynton Marsalis, Marcus Roberts and Harry Connick Jr. Jeho dve CD ako vedúceho kapely od Small Records si zaslúžili obrovské nadšenie kritiky v medzinárodnej jazzovej tlači a jeho tretie CD “New Music” bolo uvedené v septembri 2009. V posledných troch rokoch cestoval ako “Veľvyslanec Jazzu” pre Ministerstvo zahraničných vecí USA do 26 rôznych krajín v rámci 41 programov.

Zaid Nasser, alt saxofón – narodil sa a vyrástol v New Yorku, je synom majstra jazzu a blues Jamila Nassera, učil sa priamo od samothných legiend jazzu. V 19 rokoch sa vrátil do Memphisu, rodného mesta blues, dva roky hral s Calvinom Newbornom. Keď sa vrátil do New Yorku, bol hlavným sólistom Panama Frances “Savoy Sultans” s priekopníckym jazzovým organistom Billom Doggettom. Jeho CD bolo mnohými kritikmi zahrnuté do ročného “Top Ten” listu. Zaid ostal pôsobiť v New York City. Takisto koncertoval v Európe, na strednom východe a celej Ázii ako vedúci kapely a pre Ministerstvo zahraničných vecí.

Keith Balla, bicie – narodený v Austin, Texas, v roku 2004 sa presťahoval do New Yorku. V 17-tich rokoch začal Keith profesionálne pracovať v New Yorku. Študoval pod vedením majstra a učiteľa v bubnovaní Kennyho Washingtona. Koncertoval v USA, Európe a Ázii, pôsobí v New Yorku kde spolupracuje s množstvom tamojších mladých, dynamických a vplyvných jazzových umelcov. Založil spolok jazzových bubeníkov všetkých úrovní v Amerike aj mimo nej a potom ako vydal debutové CD v roku 2008, pokračuje v nahrávaní v New Yorku.FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj