Prejsť na menu | Prejsť na obsah
UPOZORNENIE: Nachádzate sa na webovom archíve GJK, ktorý od augusta 2020 neaktualizujeme. Aktuálny web nájdete na www.gjk.sk »Koncert Scott Kelly (Neurosis) + Vanth

Dňa 26.1.2010 /utorok/ o 20:00 hod.
/Synagóga - Centrum súčasného umenia Trnava/
Vstupné 10€, študenti 8 €. Vstupenky bude možné zakúpiť dňa 26.1.2010 od 19:00 hod. na mieste konania koncertu.

 

Scott Kelly, jeden zo zakladajúcich členov legendárnych NEUROSIS a vlastníkov kultového labelu Neurot Recordings, vyráža na sólové turné, počas ktorého neminie ani Slovenskú republiku. Pýtate sa, o čom je jeho samostatná tvorba? O krehkom, intímnymi textami obohatenom folku, akustických vyhrávkach a Kellyho typicky unavenom, nesmierne hlbokom speve. Akokoľvek je však vzdialená od jeho hry v NEUROSIS, SHRINEBUILDER, BLOOD AND TIME, či hosťovania v MASTODON, vykresľuje rovnako podmanivú atmosféru, ako čokoľvek, čoho sa tento pán na hudobnej scéne dotkol. Ak ju chcete zažiť naživo, príďte sa pozrieť 26. januára do Synagógy - centra súčasného umenia, kde vás čaká neopakovateľný koncertný zážitok v podobe jeho prvého a pravdepodobne aj posledného vystúpenia na Slovensku.
 

Prvý sólový album pod svojím občianskym menom vydal Scott Kelly v roku 2001. Volal sa Spirit Bound Flesh a mnohých prekvapil. Na rozdiel od hudby Neurosis, ktorí v tej dobe predstavili mohutný epos A Sun That Never Sets, ponúkala Kellyho sólová tvorba krehký, zovretý zvuk archetypálneho folkového tandeme - akustická gitara a hlas - občas ozvláštnené tichým, sotva znateľným sample. Pokračovaním tejto, na metalového hudobníka odvážnej cesty je tohtoročný album The Wake. Pôsobí oveľa sebavedomejšie, čo sa prejavuje v zložitejších (napriek tomu stále pomerne jednoduchých) postupoch a košatějším, prieraznejším zvukom gitary. Na plochu pol hodiny sa vošlo sedem skladieb, ide skôr o kratučkú, skromnú spoveď. Jedinú vec Kelly nezaprie ani nezmení - svoj hlboký, surový vokál. Spojenie tejto hlasovéj "neokrôchaností" s jednoduchosťou aranží vytvára originálne divoký a nepřikrášlený zvuk. Zvláštne je ako spevák jednej z najagresívnejších postmetalových kapiel súčasnosti dokáže nastaviť inú tvár a pritom presvedčiť o čistých úmysloch.

 

Zostava trnavskej formácie Vanth:

Peter Gese - spev, elektrická gitara

Marek Mihálik - spev, akustická gitara

Mário Horník - bassgitara

Brian Bajak - elektrická gitara
 

 


Oznam

Stála expozícia
sochár Ján Koniarek
je odinštalovaná. Otvorená bude v roku 2021.

Podujatia


FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj