Prejsť na menu | Prejsť na obsah
UPOZORNENIE: Nachádzate sa na webovom archíve GJK, ktorý od augusta 2020 neaktualizujeme. Aktuálny web nájdete na www.gjk.sk »EZ A DIVAT

Koncert formácie z Budapešti

ez-a-divat

 

skupina EZ A DIVAT

 

Dňa 21. júna 2009 si mohli priaznivci kvalitnej hudby pri príležitosti Sviatku hudby nazivo vychutnat maďarskú formáciu EZ A DIVAT z Budapešti v Synagóge - centre súčasného umenia, Halenárska 2, Trnava.

Sviatok hudby po prvý raz usporiadali v roku 1982 vo Francúzsku. Francúzsky muzikológ Maurice Fleuret prišiel s návrhom, aby prvý deň astronomického leta privítali všade na svete hudbou a aby každý mohol „beztrestne„ hrať na verejných priestranstvách, bez ohľadu na to, či je amatér alebo profesionálny interpret. Odvtedy Sviatok hudby prerástol do celoeurópskeho či dokonca celosvetového hnutia: organizujú ho vo vyše 100 krajinách. Galéria Jána Koniarka v Trnave sa pripojila týmto koncertom k Sviatku hudby v spolupráci s kultúrnym inštitútom Maďarskej republiky .

Skupina hrá svieži funkovo-popovo-džezovo-elektronický hybrid s nezameniteľným, špecifickým zvukom, ktorým sa necháva publikum s radosťou unášať. Folklórne pozadie speváčky prepožičiava hudbe tejto formácie zvláštnu príchuť. Ez a Divat znamená "Toto je móda", je to vlastne názov kultového módneho časopisu, ktory za socializmu bol jediny svojho druhu v Madarsku, kupoval ho kazdy - chlapi pochopitelne kvoli modelkám.

Členovia madarskej skupiny EZ A DIVAT:
János Bene - bicie, Melinda Csorba – spev, Dániel Gál – klávesy, sampler Árpád Kiss– trúbka, Ádám Kovács – saxofon, József Lakinger – basová gitara
 

http://www.myspace.com/ezadivat

 


Oznam

Stála expozícia
sochár Ján Koniarek
je odinštalovaná. Otvorená bude v roku 2021.

Podujatia


FacebookInstagram

Mediálni partneri:

MTTMY trnavské novinytrnava-live.skTrnavské rádio RTVS DoMesta.sk

Partneri:

cnsTrnavská univerzita - Pedagogická fakulta
Správca obsahu © Galéria Jána Koniarka v Trnave
Tvorba a dizajn webstránky © E-GO s.r.o. | Redakčný systém © IRISOFT s.r.o.
Mapa stránky | Prehlásenie o prístupnosti | O stránke | Právne informácie
Prehlásenie o ochrane osobných údajov
Zriaďovateľom Galérie Jána Koniarka v Trnave je Trnavský samosprávny kraj